Warsaw Business Guide - logo

NAUKA INNOWACJE BIZNES

Polecamy Państwu najnowsze wydanie pisma MEDYCYNY I ZDROWIA nr 1 2014, poświęcone nowocześnie zarządzanym i  najlepszym szpitalom w Polsce, Medycynie XXI wieku, strategii rozwoju szpitali.

Sądzę, że z roku na rok możemy być coraz bardziej dumni i zadowoleni z tego jak rozwija się w Polsce medycyna, służba zdrowie i opieka nad nami pacjentami. Odwiedziłem w ubiegłym roku około dziesiątki szpitali (myślę, że było ich ok. 200) rozmieszczonych na obszarze całej Polski. Od wielkich szpitali klinicznych jak Szpital Uniwersytecki w Krakowie, Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie, SPSK 1 w Szczecinie, czy USK w Białymstoku, poprzez szpitale specjalistyczne i wojewódzkie (np.: w Elblągu, Tarnowie,  Olsztynie, Mielcu, Grudziądzu, Nysie, Zielonej Górze itd.), do powiatowych. Wspomnieć należy również o szpital zorganizowanych w spółki z o.o. jak np.: w Polanicy Zdrój, Tomaszowie Maz., Gdyni itp.

Miałem możliwość obserwacji z bliska zmian jakie w nich zachodzą.  Wspólne dla najlepszych okazało się myślenie (współmyślenie), że zarządzający szpitalami to rozsądni optymiści dobrze przygotowani na przeciwności losu i potrafiący docenić atuty jakie dzisiejsza rzeczywistość ze sobą niesie. Do najważniejszych na pewno należą: świetna lub dobra kadra medyczna, zespołowość pracy w szpitalach, stałe doskonalenie, stabilny co by nie mówić płatnik, dzięki czemu możliwy okazał się tak dynamiczny rozwój szpitali jednak w dość krótkim czasie. Bo jeszcze 10 lat temu wiele szpitali w Polsce nie do końca radziło sobie z jakością, z nowoczesnym zarządzaniem. A dziś coraz więcej szpitali w Polsce ma ambicje świadczenia usług medycznych na najwyższym możliwym poziomie. I te ambicje realizują szpitale opisane w bieżącym wydaniu

 

Oczywiście, zawsze jest coś do zrobienia, cos do lepszego wykonania, do poprawy a w najlepszych przypadkach do mistrzowskiego doskonalenia.

W bieżącym wydaniu pisma  staramy się opisać korzystne zmiany  jak i opisać  nowocześnie zarządzane i często najlepsze szpitale w Polsce. Wciąż inspiracją do opisywania działalności i rozwoju szpitali  było skuteczne i inteligentne  zarządzanie szpitalami.  Nadal aktualne jest poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, w których szpitalach warto się leczyć, gdzie zadbać kompleksowo o zdrowie i które ze szpitali przykładają największą wagę do leczenia pacjentów.

Coraz więcej pojawia się szpitali zorganizowanych w spółki z o.o. Trudno byłoby już dziś ocenić generalnie całe zjawisko, ale można w zasadzie podsumować jego etap i podsumować zaobserwowane zjawisko, że szpitale-spółki są jednostkami prężnymi, dobrze zorganizowanymi, z wyznaczonymi konkretnymi celami i znajdującymi własne miejsce w strukturze ochrony zdrowia.

Podsumowując należy wspomnieć, że do najważniejszych czynników warunkujących osiągnięcie sukcesu zawodowego w przypadku powyższych szpitali należą: motywacja, skuteczne przełamywanie barier mentalnych, wiedza i zdobyte doświadczenie zawodowe, a także inteligencja. Czynniki te umożliwiają podejmowanie na bieżąco pozytywnych działań i gwarantują szpitalom dalszy rozwój oraz przetrwanie.

Mariusz Blimel

Redaktor naczelny

 

Cena (1 egz.) = 19,80 zł, w tym wliczony koszt wysyłki - list polecony

Aby zamówić: 
1.wyślij e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , a w nim podaj: liczbę egzemplarzy oraz dane i adres  do wysyłki,

2. w mailu zwrotnym otrzymasz nr konta, na które należy wpłacić należność,

3. po zaksięgowaniu wpłaty wysyłamy magazyn w ciągu 48h.

4. wystawiamy fakturę VAT

 

nauka innowacje biznes

 • logo na www Wydzia Chemii UJ 
 • wat 75 
 • logo wcy na www png
 • LOGO 55 lecie na www
 • wczt uam
 • IEn logo kopia
 • iitd pan
 • imol pan
 • sco kielce
 • 70 lecie wmw upp
 • wmw upp
 • IGSMiE logo PL CMYK
 • UP logo

 

 

Kontakt

Newsletter

Get latest updates and offers.
Poland Business Guide 2024